آخرین خبرها از سید ابراهیم رئیسی سید ابراهیم رئیس‌الساداتی مشهور به رئیسی (زادهٔ ۲۳ آذر ۱۳۳۹) فقیه مسلمان و سیاستمدار مستقل ایرانی است که از ۱۲ مرداد ۱۴۰۰ به عنوان هشتمین رئیس‌جمهور ایران مشغول ب


خبرهای مرتبط با سید ابراهیم رئیسی

Ebrahim Raisi

سید ابراهیم رئیس‌الساداتی مشهور به رئیسی (زادهٔ ۲۳ آذر ۱۳۳۹) فقیه مسلمان و سیاستمدار مستقل ایرانی است که از ۱۲ مرداد ۱۴۰۰ به عنوان هشتمین رئیس‌جمهور ایران مشغول به کار است. او همچنین نایب‌رئیس اول مجلس خبرگان رهبری است.

دستیار رئیسی پاسخ داد: چرا جنایات اسرائیل پیگیری حقوقی نمی‌شود؟

صدا و سیما/ سکینه سادات پاد، دستیار رئیس جمهور برای «پیگیری حقوق و آزادی‌های اجتماعی» گفت: علی رغم اینکه از نظر قانونی هیچ محدودیتی برای مجازات رژیم صهیونیستی وجود ندارد اما این رژیم بی کیفر مانده و بیش از ۷۰ سال مستمرا در حال جنایت در اراضی اشغالی است به این علت که اساسا سازوکارهای بین الملی اسیر سیاسی کاری شده است و دو رکن قضایی و سیاسی سازمان ملل شامل دیوان بین المللی و شورای امنیت در اختیار آمریکاست. سکینه سادات پاد دستیار ویژه رئیس جمهور در امور حقوق و آزادی های اجتماعی در برنامه تلویزیونی به افق فلسطین در پاسخ به پرسشی درباره اینکه چرا رژیم صهیونیستی به راحتی به نقض حقوق بشر اقدام می کند و با سکوت مجامع بین المللی مواجه است؟ اظهار کرد: رژیم صهیونیستی جنایت علیه بشریت را در همه ابعاد انجام داده است، کوچ اجباری ساکنان غزه و نسل کشی مردم فلسطین نقض حقوق بشر است؛ دادستان دیوان بین المللی، ۱۲ اکتبر اعلام کرد که رژیم صهیونیستی صلاحیت دیوان بین المللی را برای بررسی شکایات فلسطینیان از این رژیم را نپذیرفته است.

1402\09\07 10:34:06

اظهارات معاون رئیسی: از اخطار به آمریکا تا ضرر یک میلیارد دلاری بابت منابع بلوکه‌شده ایران

تسنیم/ معاون حقوقی رئیس‌جمهور با بیان اینکه درباره منابع بلوکه‌شده ایران در کره، اصل مبالغ برگشت اما واقعیت این است که ما حق‌مان را کامل نگرفتیم؛ چون کره جنوبی باعث شد ارزش پول ما کم شود و در این زمینه یک میلیارد دلار ضرر کردیم، درخصوص پیگیری حقوقی پرونده ترور شهید حاج قاسم سلیمانی توسط آمریکا افزود: ما در این‌باره کار کارشناسی را انجام دادیم و طبق قواعد بین‌المللی به آمریکایی‌ها اخطار دادیم و بعد از سپری شدن زمان مورد نظر اخطار، دعوا را ثبت خواهیم کرد. محمد دهقان معاون حقوقی رئیس‌جمهور در نشست خبری امروز که با موضوع «دومین همایش ملی مسئولیت اجرای قانون اساسی» برگزار شد، در پاسخ به سوالی درخصوص آخرین وضعیت لایحه بررسی تجمعات، گفت: این لایحه به تصویب دولت رسید و به مجلس رفته و در کمیسیون تخصصی مجلس قرار دارد؛ البته یک طرحی از سوی مجلس با هماهنگی دولت تهیه شده بود.

1402\09\06 14:58:51

نامه رئیس جمهور به سران ۵۰ کشور جهان درباره جنایات صهیونیست‌ها

پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری/ در پی تداوم جنایات رژیم صهیونیستی بر علیه مردم مظلوم وبی دفاع غزه رئیس جمهور اسلامی ایران با ارسال نامه‌ای به سران 50 کشور جهان از جمله روسیه، چین، ترکیه، قزاقستان، آفریقای جنوبی، کنیا و اردن خواستار هم‌صدایی و هماهنگی کشورهای آزاده مستقل در فشار آوردن به این رژیم برای توقف جنایات در غزه شد.  سید ابراهیم رئیسی در نامه خود به سران 50 کشور جهان، ضمن اشاره به اقدامات وحشیانه رژیم صهیونیستی در به شهادت رساندن بیش از 14 هزار نفر و تخریب زیرساخت‌ها در نوار غزه طی بیش از 40 روز گذشته، و هم چنین رویکرد برخی دولت‌های غربی در اعمال استانداردهای دوگانه و نادیده گرفتن عامدانه اصول انسانیت و اخلاق و حقوق، تاکید کرد: انتظار از کشورهای آزادی‌خواه و مستقل، به ویژه کشورهای اسلامی این است که در عرصه‌های دیپلماتیک و اقتصادی، با رویکرد منسجم و واحد، ضمن فشار بر این رژیم اشغالگر، زمینه‌ساز توقف جنایات این رژیم در کشتار غیرنظامیان و پایان محاصره غزه شوند.

1402\08\29 17:56:08
تولید کارتن و سفارش کارتن